Smoto tiedottaa 2017

Vastaa Viestiin
Avatar
Uskila
4000
4000
Viestit: 8716
Liittynyt: 25.04.2005 22:04
Paikkakunta: Lahest
Viesti:

Smoto tiedottaa 2017

Viesti Kirjoittaja Uskila »

:mrgreen: Terve

SMOTO on mukana MP17 messuilla


Hei,
SMOTOlla on oma osasto MP17 messuilla se löytyy osoitteella 6F78. Alla on aikataulua ja tietoa mitä siellä tapahtuu ja miksi siellä kannattaa vierailla.

HUOMAA ottaa Twitterissä seurantaan #SuomenMotoristi https://twitter.com/SuomenMotoristi
ja käydä Facebookisssa liittymässä SMOTOn MP17 -facebook-tapahtumaan niin saat koko ajan viimeisimmät tiedot mitä ja missä tapahtuu!
Linkki Facebookkiin on tässä: https://www.facebook.com/events/706864026148763/ ja muista klikata "osallistun" niin pysyt uutisvirrassa.

SMOTOn MP17 messuosasto ja missä muualla SMOTO näkyy
MP17 SMOTOn osastolla tapahtuu tai SMOTO on mukana:

PE 3.2.
12.00 – 15.00 SMOTOn veroasiantuntija Juha Tervonen osastolla jututettavana
14.20 SMOTOn edustajan haastattelu MP-Maailman ohjelmalavalla
Motoristit Koulukiusaamista Vastaan ry. (MKKV) osastolla koko päivän

LA 4.2.
14.20 Palkitaan Teemu S. Lindfors, Juha Tervonen ja Jussi Katajainen ansioistaan
SMOTOn edunvalvonnan eteen tehdystä työstä MP-Maailman ohjelmalavalla
16.20 SMOTOn edustajan haastattelu MP-Maailman ohjelmalavalla
16.00 – 17.00 SMOTOn jäsenkerho Motorg esittäytyy osastolla
Motoristit Koulukiusaamista Vastaan ry. (MKKV) osastolla koko päivän

SU 5.2.
12.40 SMOTOn edustajan haastattelu MP-Maailman ohjelmalavalla
16.00 Eckerö Line –lahjakorttien arvonta

Tässä myös hyviä syitä vierailla SMOTOn osastolla 6F78:
• Liity SMOTOn jäseneksi ja saat useita rahanarvoisia liittymisetuja heti käyttöösi ja luonnollisesti kaikki muutkin jäsenedut
• Jäsenkortilla saat kaksi uunituoretta SMOTO-tarraa
• Voit lähettää kansanedustajallesi postikortin kertoaksesi, että sinäkin vastustat mp-veroa
• Osallistu Eckerö Linen lahjakorttiarvontaan
• Osta SMOTOn moottoripyöräarpa
• Tapaat SMOTOn edustajia ja voit jutella ja kysellä tai esittää toiveita
• Kiinnostaako osallistua edunvalvontaan? Naamatusten SMOTOlaisten kanssa on helpoin tiedustella ja rupatella siitä, että miten voisit tulla tärkeään työhön mukaan
SMOTO UUTISET Tuoreimmat ja nopeimmat uutiset luettavissa osoitteesta http://www.smoto.fi Kalenteri tapahtumista missä SMOTO näkyy osoitteessa http://www.smoto.fi/?page_id=413 Muista seurata ja käydä tykkäämässä myös Facebookissa https://www.facebook.com/SuomenMotoristitRy


--
Lähetetty FloMembers-verkkopalvelusta
IMZ M-72 -42 & IMZ M-72 -54 & URAL - IMZ.8.1037 Sportsman 2WD -06

Youtube >>>>> Video
Avatar
Uskila
4000
4000
Viestit: 8716
Liittynyt: 25.04.2005 22:04
Paikkakunta: Lahest
Viesti:

Re: Smoto tiedottaa 2017

Viesti Kirjoittaja Uskila »

:mrgreen: Terve

Verta pakkiin hallitusti 2017 on alkanut

Hei kaikki,
20. Verta pakkiin hallitusti -kampanja on nyt alkanut ja on tänä vuonna ajalla 1.2. - 20.10.2016. Perinteisenä tavoitteena on 1000 hallittua luovutusta, mutta nyt myös Suomi 100 -juhlavuoden kunniaksi tavoittelemme myös 100 uutta liittyjää Kantasolurekisteriin!
Oheisessa tiedostossa on myös viime vuoden tulokset. Tiedoston lopusta löytyy 2017-lomakepohja kerhoille. Tämä 5-sivuinen tiedote löytyy myös Veripalvelun paikallistoimistoista. http://www.smoto.fi/wp-content/uploads/ ... t-2016.pdf
Tästä 2016-kamppanjan tietoja ja 2015 tuloksia:
http://www.smoto.fi/wp-content/uploads/ ... t-2015.pdf

Huom! SMOTOn henkilö- ja kannattajahenkilöjäsenet sekä ns. kerhottomat motoristit ja myös muut, jotka haluavat olla mukana kampanjassa, oli sitten moottoripyörää tai ei. Tehkää luovutustusilmoituksenne mielellään tämän erillisen lomakkeen kautta http://www.smoto.fi/?page_id=466
Juhlavuoden kunniaksi kampanjassa huomioidaan myös aiemmat "vanhat" liittymiset Kantasolurekisteriin, mikäli niitä tietoja ei ole aiemmin ilmoitettu kampanjaan. Lisäksi myös kantasoluluovutukset huomioidaan, kaikki aiemmatkin. Näistä molemmista tulee myös pisteitä kerhoille ja kampanjaan. Tavoitteena on tehdä asiaa tunnetutuksi ja löytää myös mahdollisia haastateltavia ja näitä kautta saada lisää liittyjiä Kantasolurekisteriin - yhteiseksi eduksi.
Veripalvelulla on nyt oma standi aivan SMOTOn ständin (6f78) vieressä (6g70), joten voi tulla jutustamaan myös ammattilaisten kanssa veri- ja kantasoluasioista. Lisäksi allekirjoittaneelta voi kysyä kampanjasta näillä ständeillä pe-illan ja la-pv aikana. Jos et ehdi tavata niin ota halutessasi yhteyttä myöhemmin.

Turvallista ajokautta ja hallittuja luovutuksia sekä rekrytointeja toivottaen

Simo Ruuska
Kampanjavastaava
040 833 3337
simo.ruuska@smoto.fi
Verta pakkiin hallitusti http://www.smoto.fi/?page_id=2536
Suomen Motoristit ry (SMOTO) http://www.smoto.fi

SMOTO UUTISET Tuoreimmat ja nopeimmat uutiset luettavissa osoitteesta http://www.smoto.fi Kalenteri tapahtumista missä SMOTO näkyy osoitteessa http://www.smoto.fi/?page_id=413 Muista seurata ja käydä tykkäämässä myös Facebookissa https://www.facebook.com/SuomenMotoristitRy

SMOTOn Verikampanja 2017.pdf
SMOTOn Verikampanja 2017
(394.32 KiB) Tiedosto ladattu 107 kertaa

--
Lähetetty FloMembers-verkkopalvelusta
IMZ M-72 -42 & IMZ M-72 -54 & URAL - IMZ.8.1037 Sportsman 2WD -06

Youtube >>>>> Video
Vastaa Viestiin