Tuohon lähinaapuriin on kotiutunut moinen Ural, onko tietoa pärrän vaiheista kyselee toverit?












Tuttu juttu .. olisikos ollut joku 820..kuutioinen , erillinen pumppu jäähdytysoilin kierrätykseen..jne.lehtoa kirjoitti:Jos on Salpakankaalla rakenneltu, ei ole kauas puusta pudonnut. On nyt linnuntietä noin 5 - 6 kilometrin päässä ja itse muutin sinne vuonna 1967. Vaikuttaako ko. Leksa vielä piireissä?
Mukana tulleiden dokujen mukaan startti olisi kotoisin perämoottorista. Kuutioita noin 800, heppoja perimätiedon mukaan 50 -55. Ken tietää... Ainakin tuo käy.
Sylinterit on jatkettu myös siksi nuo uudet työntötankojen putket.
Vesipyssystä en ole juttua nähnyt/lukenut, mutta tuosta ko. moposta se juttu oli...lehtoa kirjoitti:Kummasta toi juttu on? Naapurin Urresta vai vesipyssystä? Jokatapauksessa olisi kiva saada toi juttu naapurille jos se koskee naapurin yksilöä.
